17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Вознемирувачко видео: Хорор повреда на кошаркарот на Бостон, Гордон Хејворд

Синоќе започна 72-то издание на најсилната лига во светот НБА, Хјустон минимално славеше над шампионот Голден Стејт, а Кливленд го совлада жилавиот Бостон, но отварањето на новата сезона го одбележи стравичната повредена на ногата на играчот на „Селтикси“ Гордон Хејворд.

Тој при еден скок лошо се приземји на земјата, а цела арена вклучувајки ги и играчите неможеа да си веруват на својте очи. Хејворд требаше да биде големо засилување на Бостон во претстојанта сезона но оваа хорор повреда сигурно ќе го оддалечи од терените подолго време.

https://www.youtube.com/watch?v=FIZG_L8K54g

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави