7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Обвинителството побара мерка притвор за уште тројца од напаѓачите на Села

Основното јавно обвинителсво пушти истрага за уште три лица за сторено кривично дело убиство во обид сорено во соизвршителство, за инцидентот кој се случи во Собранието на Република Македонија на 27ми април.

Осомничените биле препознаени од страна на граѓаните по објавените фотографии од страна на МВР.

Надлежниот јавен обвинител до судијата на Основниот суд Скопје 1 задолжен за оваа постапка, достави предлог за мерка притвор на осомничените лица.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -