7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Се запали автобус полно со ученици

Автобус кој пренесувал ученици, за време на вчерашниот дел во Северна Каролина, САД се запалил откако експлодирал мотор.

Возачот откако слушнал силен тресок и видел дим од моторот, ведаш го запрел автобусот и на време се евакуирал тој и сите 16 патници.

„Се слушна силна експлозија во предниот дел“ сведочеше едно од децата во автобусот.

Тамошните надлежни веќе отпочнаа истрага, а се открива дека овој автуобус пред само две недели минал на технички преглед.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -