10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Голем застој на граничниот премин „Деве Баир“

Колона од возила се наоѓа пред граничниот премин Деве Баир за излез од Македонија, каде од АМСМ велат дека за излез се чека околу 30 минути, додека на другите премини засега нема застој.

Од возачите кои се наоѓаат таму, дојдовме до информации дека веќе чекаат околу 2 часа, и дека тоа што го пренесуваат од АМСМ е голема лага. Според неофицијални информациите колоната е долга околу 2 километри.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави