4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Мукоски и Василевски нема да одат на распит во ОЈО

И покрај информациите дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василевски денеска треба да се појават на распит во ОЈО, од оваа институција се огласија со официјална информација и демантираа дека пратенциите биле повикани на распит.  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски за Макфакс и телевизијата 24 демантирал дека е повикан на распит во Јавното обвинителство. Тој потврдил дека не добил покана од ОЈО. Синоќа одредени медиуми информираа дека Мукоски и  Сашо Василевски денеска се повикани на распит во Обвинителството за настаните од 27 април.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -