4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Силва одбра клуб во кој ќе ја заврши кариерата

Шпанскиот фудбалер Давид Силва го одбра клубот во кој ќе ја заврши својата кариера.

Иако овој 31. годишен фудбалер веројатно ќе го продолжи договорот со Манчестер Сити на уште една сезона, тој веќе има план на кој начин ќе ја заврши професионалната кариера. Со новиот договор тој ќе мора да остане во Сити до 2020. година, а потоа ќе се врати во Шпанија да го облече дресот на Лас Палмас.

Давид е роден на Канарските острови. Тој е голем навивач на Лас Палмас и има огромна желба да го облече дресот на овој тим. Силва е “направен“ во школата на Валенија.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -