4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Бакајоко го исполни ветувањето: Се офарба во плаво! (ФОТО)

Кога стигна во Челси Тимуе Бакајоко вети дека ќе ја смени бојата на косата и дека ќе се офарба во плаво, кога ќе го впише својот првенец во Премиер лигата.

Ветувањето не го исполни веднаш, земајќи го во предвид фактот што постигна гол на 14. октомври во поразот од Кристал Палас (2:1), но тринаесет дена подоцна на тренинг се врати плавокос и со нов имиџ ќе го игра натпреварот против Боурнемут.

PHOTO

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -