4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Како е да се разбудите со 25 милиони на сметка

Брзото богатење и пари преку ноќ повеќе се сметаат за метафорични изрази, но австралијката Клер Вејнрајт од Сиднеј навистина се разбудила со 25 милиони долари на нејзината банкарска сметка. За жал Вејнрајт пред да може и да им се израдува на парите сватила дека сепак, станува збор за грешка на банката.

Да избегам од земјата? – напишала девојката на смеа, која е инаку адвокат по професија, свесна за последиците доколку почне да ги троши парите.

Иако Вејнрајт не потрошила ниту цент од износот, банката повторно направила грешка. Од вкупно 25 милиони колку што и префрлиле по грешка, банката повлекла само 500.000 долари, колку што изнесувал вкупниот долг на Клер по основ на хипотека.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -