10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Нејмар се офарба во зелено за Ноќта на вештерките

 

Најскапиот фудбалер на сите времиња Нејмар очигледно многу добро се забавува во Париз.

Бразилскиот фудбалер од доаѓањето од Барселона стана прва ѕвезда на ПСЖ, а неговите соиграчи веќе го искажуваат револтот поради тоа што Нејмар има многу повеќе привилегии него било кој друг играч од овој тим. Очигледно е дека бразилецот добро се забавува во главниот град на Франција, а спреман ќе ја дочека и “ноќта на вештерките“.

Нејмар најави дека ќе направи луда забава за Halloween и веќе почна да се спрема за свој костим. Првиот чекор е што ја офарба косата зелена и што тоа го сподели со своите фанови на Инстаграм. Но, и понатаму е мистерија кој лик ќе го имитира тој за “ноќта на вештерките“.

Нејмар (Париз)

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -