fbpx
11.8 C
Skopje

Специјалци го чуваат Кривичниот суд, ќе се објави пресудата за „Диво насеље“

АКТУЕЛНО

Скопје се наоѓа под полициска опсада бидејќи треба да се објави пресудата за „Диво Насеље“. Поради големиот безбедносен ризик, полициски единици се распоредени на повеќе локации низ главниот град. Повеќе стотина припадници на полициските специјални единици, како и нивните колеги од цивилниот и униформираниот состав на полицијата се распоредени околу Кривичниот суд. Роднини и пријатели на обвинетите се собираат денеска за да ја слушнат пресудата за кумановските настани, во кои загинаа осум припадници на полицијата.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -