fbpx
5.8 C
Skopje

Фокус: Седумина од терористите во Диво Насеље осудени на доживотен затвор, 13 на 40 години и четворица ослободени од вина

АКТУЕЛНО

На казна доживотен затвор се осудени седумина обвинети за терористичкиот напад во кумановск Диво Насеље, а 13 обвинети добија казна од 40 години затвор.

На казна затвор од 20 години пак се осудени петмина обвинети, две години помалку доби еден обвинет, а по двајца обвинети добија казна затвор од 14, 13 и 12 години.

Четворица од обвинетите, пак добија и ослободителна пресуда бидејќи како што истакна судијката обвинителството не доставило доволно докази.

Извор: Фокус

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -