32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Балкоски: Фасадата на Владата треба да се врати во својата реална и нормална состојба

Генералниот секретар на ВМРО-Народна партија и екс министер за транспорт и врски Љупчо Балкоски денес на својот фб профил упати критика кон проектот ‘‘Скопје 2014‘‘ и неговото влијание кон главниот град на Република Македонија.

Во продолжение прочитајте го статусот на Балкоски:

,Скопје 2014,, изврши терор врз архитектурата и урбанизмот во Скопје. За да докажеме дека се ослободивме од него,…

Posted by Љупчо Балкоски on Tuesday, November 7, 2017

поврзани објави

Последни објави