fbpx
11.8 C
Skopje

Најлошиот тим во Европа виновник најде во вештерките

АКТУЕЛНО

Беневенто сезонав ги руши сите негативни рекорди во Серија А. Клубот од сезонава е нов прволигаш, но со оглед на резултатите, веројатно немаат многу причини да бидат горди на фактот дека се натпреваруваат во најсилната лига на Италија.

„Вината лежи во лошите влијанија кои секогаш биле врзани за овој град, а тоа се вештерките. Точно е, суеверен сум, па што?“, изјави претседателот на клубот Вигорито.

Беневенто по 12 одиграни меча во Серија А, нема ниту еден единствен бод со што го израмнија рекордот стар дури 87 години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -