fbpx
11.8 C
Skopje

Словенците бираат претседател

АКТУЕЛНО

Словенците денеска гласаат во вториот круг од претседателските избори во кој што избираат помеѓу актуелниот шеф на државата Борут Похор и градоначалникот на Камник, Марјан Шарец.

Пахор е фавориот за уште еден мандатот според последните анкети, но сепак се очекува да биде неизвесно, со оглед на тоа што според последните анкети се предвидува тој да освои 53,2 отсто од гласовите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -