fbpx
19.8 C
Skopje

Се чека одлуката на судот за стечајот на Фени

АКТУЕЛНО

Во Основниот суд во Велес за денеска е закажно рочиште на кое ќе се одлучува за отворање стечајна постапка во „Фени индустри“. Бугарската компанија „Енекод“ до денеска има рок да достави нова подобрена понуда до банките кои се најголеми доверители во „Фени“. Протестот на работниците е ставен во мирување, и се чека понудата на бугарскиот инвеститор како и ставот на банките доверители.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -