fbpx
6.8 C
Skopje

Роналдињо повторно го воодушеви фудбалскиот свет

АКТУЕЛНО

Бразилскиот фудбалер Роналдињо повторно со своите потези ги воодушеви љубителите на фудбалот ширум светот.

Роналдињо веќе неколку години е без клуб, но уште официјално ја нема завршено својата кариера. Бразилецот продолжи да игра по хуманитарни натпревари, а синоќа со многу ѕвезди играше во Мексико.

 

Легендарниот фудбалер постигна феноменален погодок со кој покажа дека е голем мајстор, и дека уште ја поседува магијата во своите нозе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -