fbpx
11.8 C
Skopje

ФОТО: Брегот на Охридското езеро узорпиран со тиња, трска и друг вид отпад

АКТУЕЛНО

Брегот на Охридското езеро утрово беше и тоа како лош за гледање откако силните бранови исфрлија големо количество тиња, трска и друг вид отпад посебно во делот околу новото и старото пристаниште.

На терен веднаш излегоа дежурните служби на „Јавна хигиена“ при ЈП „Охридски Комуналец“ и започнаа вонредно расчистување на кејот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -