fbpx
11.8 C
Skopje

ФОТО: За фудбал не ве бидува, земајте лопата и на работа

АКТУЕЛНО

Италија остана без пласман на Светското првенство во Русија по елиминацијата во бараж средбата со Шведска.

Италијанската јавност е бесна и крајно разочарана од овој неуспехот, а медиумите жестоко распалија.

Италијанскиот весник „Ил Темпо“, насловна фотографија стави човек кој копа со лопата и наслов: „Тргнете на работа“, алудирајќи на италијанските репрезентативци.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -