fbpx
8.8 C
Skopje

МНР: Новиот генерален секретар на ОБСЕ, утре ќе го посети Скопје

АКТУЕЛНО

Новиот генерален секретар на ОБСЕ, Томас Гремингер, утре ќе ја посети за прв пат Република Македонија, соопшти македонското МНР. Гремингер ќе се сретне со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, а ќе се разговара за новата општествена клима во земјава, за соработката со ОБСЕ и за поддршката што ја дава во процесот на европската и евро-атлантска интеграција на Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -