2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Прекрасна преработка на “Слушаш ли“ од нашиот Тоше (ВИДЕО)

Изведбата на песната „Слушаш ли“ од Тоше Проески во преработка не Васил Ангелов (вокал) и Иван Митковски (гитара) стана вистински хит на социјалните мрежи.

Ова е уште еден доказ дека во Македонија постојат млади таленти кои знаат да ја почитуваат и негуваат македонската музика и нашите пејачи.

Тимот на “Поглед“ им посакува успех и во иднина!

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -