fbpx
11.8 C
Skopje

И тоа се случи: Легендарниот голамн после 11 години конечно ја сочува мрежата во Лига на шампиони

АКТУЕЛНО

ЦСКА МОСКВА со 2:0 ја победи Бенфика и остана во игра за премин во нокаут фазата.

Георги Шеников во 13. минути ги донесе домаќините во водство, а за водство зголеми Јадрел кој во 56. минута си даде автогол.

Ова беше посебно голема вечер за легендарниот руски голман Игор Акинфејев кој прв пат после 11 години и 43 натпревари во Лига на шампиони не примил ниту еден гол.

Пред денешниот натпревар, последен пат тој ја сочувал мрежата на 1. ноември 2006. против Арсенал.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -