fbpx
11.8 C
Skopje

МНР: Со ЕК на дневна основа ги расчистуваме сите дилеми и прашања

АКТУЕЛНО

Владата има дневна отворена комуникација на сите нивоа со Европската комисија. Се расчистуваат дилеми и прашања, искрено и директно. Впрочем, реализирани се повеќе реформски чекори што се гледа и од изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан во Скопје.

Фокусот до крајот на годината ќе биде на спроведување на планираното, велат од МНР за МИА во врска со наводите во одредени медиуми дека Брисел ја упатил првата отворена критика за македонската Влада.

Според нив, Европската комисија преку македонската амбасада во Брисел од новата Влада побарала реализација на итните реформи од планот 3 – 6 – 9.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -