fbpx
6.8 C
Skopje

Времето денеска

АКТУЕЛНО

Времето денеска ќе биде сончево сончево и тивко со умерена облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини се очекува појава на магла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и со умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 12 степени. Утре времето ќе се задржи стабилно и суво. Во недела попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег. Врнежи од дожд и снег ќе има и во понеделник, а преку денот се очекува да задува засилен северен ветер, кој ќе предизвика опаѓање на температурите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -