fbpx
8.8 C
Skopje

Трамп: Од првиот ден само – „Русија, Русија, Русија…“

АКТУЕЛНО

Американскиот претседател Доналд Трамп ја обвини Демократската партија дека ја користи Русија како изговор за поразот на својот кандидат на претседателските избори во 2016 година.

– Од првиот ден кога дојдов на власт, сè што слушате е лажен изговор за демократите за губење на изборите, Русија, Русија и Русија, напиша Трамп на својот налог на Твитер.

Тој додаде дека, и покрај тоа, тој овозможил добри потези во економијата и дека можеби направил повеќе од кој било претседател за првите 10 месеци од неговиот мандат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -