fbpx
11.8 C
Skopje

ЈП Водовод и канализација наиде на потсмев на социјалните мрежи: Утре без вода улица „Инди Раганди“

АКТУЕЛНО

Јавното претпријатие за Водовод и канализација од Скопје на својот Фејсбук профил објави сервисна информација за улиците на кои што во текот на утрешниот ден ќе нема вода.

Меѓутоа наместо улицата Индира Ганди, во објавата стои „Инди Раганди“ што наиде на потсмев на социјалните мрежи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -