fbpx
16.8 C
Skopje

Ново рочиште за предметот „Труст“

АКТУЕЛНО

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот на СЈО „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ, за учество на тендер на ЕЛЕМ. На минатото рочиште, обвинителството  презентираше листата од над 1.500 докази. Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -