3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Чавков штрајкува со глад во затворот во Шутка

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27 април, штрајкува со глад во затворот во Шутка, објави Телма.

Чавков доби 30-дневен притвор на барање на Јавното обвинителство кое го товари него и уште 35 лица за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -