fbpx
19.8 C
Skopje

Надојдениот Вардар остави пустош во центарот на Скопје

АКТУЕЛНО

Врнежите од дожд кои во изминатите денови ја зафатија Македонија предизвикаа зголемување на водостојот на реките и го отежнаа сообраќајот на неколку патни правци.

Коритото на Вардар во центарот на Скопје кое е нарушено со низа градежни зафати по интензивните врнежи од дожд се наполни со ѓубре и пластични шишиња.

ФОТО МИА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -