2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Мурињо по победата над Арсенал даде изјава која ја обиколи Англија

Менаџерот на Ман. Јунајтед Жозе Мурињо истакна дека неговите играчи заслужваат пофалби после триумфот над Арсенал во Лондон со резултат од 3:1.

“Црвените ѓаволи“ на Емиратите веќе после 10 минути имаа предност од 2:0 благодарејќи на Валенсија и Лингард. Надежта на домашниот тим ја врати Лаказет во четвртата минута од продолжението од првото полувреме, за да Лингард го зададе конечниот резултат со вториот погодок во 63. минута.

Покрај сјајните голови, дуелот во Лондон го обележи и исклучувањето на Погба после остриот старт на Беллерин.

“Не знам што да кажам, ќе ви оставам на вас да донесете заклучоц. Ви ја оставам на вас ситуацијата со Лукаку, како и сите оние играчи на Арсенал кои завршија на тревата. Тревата е апсолутно сјајна, очигледно постои желба да завршат на неа“, рече во свој стил Мурињо.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -