fbpx
11.8 C
Skopje

Почина Томислав Чокревски

АКТУЕЛНО

Денеска во Скопје почина професор д-р Томислав Чокревски, универзитетски професор и поранешен министер за внатрешни работи.

Чокревски беше министер во периодот од почетокот на 1996 до крајот на 1998 година.

Во Домот на АРМ утре во 13 часот ќе се одржи комеморативна седница.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -