fbpx
16.8 C
Skopje

Реал со огромно јануарско засилување: Цената 92 милиони евра!

АКТУЕЛНО

Познатиот шпански новинар Пипи Естрада јавува дека Мауро Икарди ќе стане новиот фудбалер на Реал!

 

На лекарски прегледи во Мадрид би требало да се појави на 26. декември, а трансферот ќе изнесува 92 милиони евра.

Естрада тврди дека Реал ќе плати преку 80 милиони на Интер во јануари, а додатни 12 преку бонуси. Аргентинецот во европскиот и шпански шампион би требало да заработува 10 милиони евра годишно, а ќе прима 30 отсто од маркетиншки права на свој лик.

Оваа сезона 24. годишниот Икарди постигна 16 голови во 15 натпревари и е една од главните причини што Интер е на врвот во Серија А.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -