35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Перез конечно призна и ги воодушеви навивачите: Оваа ѕвезда ќе стане дел од нашиот клуб!

Во вечера во која Кристијано Роналдо го освои Ballon d”Or, Флорентино Перез уште еднаш нагласи дека идеалниот наследник на 32-годишниот Португалец, како во клубот, така и во статусот на најдобриот играч на светот, би требало да биде – Нејмар!

Претседателот на Реал испрати честитки и пофалби за Роналдо кој по 5-ти пат ја освои Златната топка, а на прашањето за Нејмар, одговори:

“Сигурен сум дека би му било полесно да ја освои Златната топка ако игра во Реал Мадрид.

“Реал е клуб во кој имате се што е потребно да станете голем играч. Не можам да сокријам дека веќе еднаш пробав да го донесам!“

поврзани објави

Последни објави