8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Даниел Миловановиќ потпиша за италијанскиот Масесе

Младата македонска фудбалска надеж Даниел Миловановиќ е нов член на италијанскиот четвртолигаш Масесе.

Миловановиќ е роден во Кавадарци во 1998 година. Довчерашниот член на Академија Пандев подолг временски период беше во Италија, а клубот дури сега успеа да ја заврши неговата регистрација.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -