fbpx
19.8 C
Skopje

Нејмар, ова е најдобра прилика да покажеш дека си излегол од сенката на Меси и дека Перез не беше во право

АКТУЕЛНО

ПСЖ со пораз од Баерн го изгуби првото место во групата од Лигата на шампионите и на крајот помина „најлошо“ во ждрепката за осмина-финале од Лига на шампиони бидејќи за свој противник го добија Реал Мадрид. “Нејмар полесно би ја освоил Лигата на шампионите доколку би играл за Реал Мадрид. Ние сме клуб кој на играчите им ја дава потребната шанса. Сите знаат дека сакав да го донесам“, изјави минатата недела Флорентино Перез. Овој натпревар ќе ја одреди сезоната за двете екипи, а најголемото внимание ќе биде скоцентрирано на Нејмар. ПСЖ ова лето вложи 222 милиони евра да им ја донесат Лига на шампиони. И самиот Нејмар рече дека пристигнал во Париз поради различни предизвици, а рушење на актуелниот првак на Европа е приоритет за него и целиот негов тим. Најдобриот доказ кој може да го приложи и да докаже дека излегол од сенката на Меси е Сантијаго Бернабе, сметаат спортските аналитичари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -