fbpx
4.8 C
Skopje

Од Барселона се огласија на тврдењето на Роналдо дека е најдобиот во историјата: ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ!

АКТУЕЛНО

Од Барселона му одговорија на Кристијано Роналдо на тврдењето дека тој е најдобриот фудбалер на сите времиња. Португалецот ја освои по 5-ти пат Златната топка и се израмни со Лео Меси на врвот, а во интервју за France Football, во свој стил рече дека постои подобар играч од него. “Не гледам никој подобар од мене. Ниту еден играч не извршува обврските онака како што јас можам. а јас го правам тоа што другите не можат. Нема покомплетен играч од мене. Јас сум најдобар во историјата. Во добри и лоши моменти“. Очекувано, во Барселона не се согласуваат со Роналдо. Гласноговорникот Жозеп Вивес му честиташе на Роналдо на неговиот успех, но за него нема сомнеж дека најдобриот играч на сите времиња е Лео Меси, кој постигна 525 голови за Каталонците. „Ја почитувам Златната топка и Кристијано Роналдо. Секогаш го сметавме за прекрасен играч и голем талент. Но, овде на Камп Ноу, можеме да го гледаме најдобриот играч во историјата на секои 15 дена, а тоа е Меси“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -