fbpx
8.8 C
Skopje

Валверде и нареди на управата: Да го избркате овој фудбалер дури се вратиме од празник

АКТУЕЛНО

Тренерот на Барселона Ернесто Валверде подготвил план за „зимско чистење“ во соблекувалната на Камп Ноу, пишува Дон Балон. Во текот на зимскиот преоден рок Камп Ноу би можеле да го напуштат повеќе играчи, а речиси сигурно е дека прв од нив ќе биде Арда Туран. Тренерот на Барса веќе ја известил управата на клубот дека не сака да го види играчот во соблекувалната на почетокот на следната година, односно по завршувањето на празниците. Проблем меѓутоа би можел да биде менаџерот на Туран – Ахмед Булут. “Тренерот не му даде шанса, тој сака да игра, а оваа сезони не доби повеќе од 10 минути шанса, рече Булут.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -