fbpx
12.8 C
Skopje

ВИДЕО: Бурата исфрли мина на плажа во Дубровник

АКТУЕЛНО

Во текот на ноќта на плажата Бање во Дубровник морето исфели противбродска мина од Втора светска војна, соопшти хрватската полиција.

Во Дубровник бурата со денови нанесува големи количини гранки, пластични шишиња и друг отпад, а синоќа исфрли и експлозивна направа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -