fbpx
16.8 C
Skopje

На „Алијанц Арена“ пристигa напаѓач – Баерн Минхен ги договори сите детали со голгетерот

АКТУЕЛНО

Германскиот првак Баерн Минхен се чини конечно пронајде решени за нападот на својот тим, поточно резерва за својот гоглетер Роберт Левандовски.

Медиумите во Германија информираат дека во јануари на „Алијанц Арена“ ќе пристигне напаѓачот на Хофенхајм, Сандро Вагнер со кого се е договорено.

Баварците за услугите на овој фудбалер ќе плати 12 милиони евра, а со пристигањето на Вагнер ќе се намали притисокот врз Левандовски кој има максимална минутажа бидејќи клубот нема друг напаѓач

 

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -