fbpx
11.8 C
Skopje

Прво судско рочиште за дедото на Тамара од Велес

АКТУЕЛНО

Дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, денеска за прв пат ќе биде на судско рочиште во Кривичниот суд – Скопје. Тој на 1 јуни годинава со гасен пиштол пукаше во екс министерот за здравство Никола Тодоров.  Стојановски, пукаше три пати кон Тодоров, но министерот не беше повреден. Мајката на Тамара Жаклина Димовска го осуди обидот за убиство на екс министерот за здравство Тодоров и изјави дека револт во нејзиното семејство постои, но никој не помислил дека вакво нешто може да се случи, бидејќи убиството не е решение.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -