fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Учесник на квиз во Шпанија изгуби 100 илјади евра, а одговорот го носеше на маицата

АКТУЕЛНО

Дечко од Шпанија стана хит на интернет откако неговото фијаско стана хит на социјалните мрежи.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=KlxJQEKhsNk

Алфредо учествуваше во квизот Ахора Сагио, а одговорот на прашањето „Кој е Стив Роџерс во филмот Одмазници?“ ќе го помни засекогаш.

Точен одговор на тоа прашање ќе му донесеше 100 илјади евра. Понудените опции му беа: доктор, господин или капетан, но тој одговори погрешко. Тоа нема да беше толку смешно да не носеше на себе маица на која што пишуваше Капетан Америка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -