fbpx
11.8 C
Skopje

Милошоски: Разговараме во четири очи со Груевски, но немаше слух за нашите добронамерени барања

АКТУЕЛНО

Нашите барања се добронамерни, со цел да не дозволиме новиот партиски лидер однапред да биде познат и избран во една недемократска и нефер трка за претседател на Партијата“, рече Милошоски, кој е еден од триесетте високи партиски функционери кои јавно побараа одложување на изборот за нов партиски лидер, за февруари поради, како што наведоа, нетранспарентен процес.

 

Тој рече дека многупати разговарлае со Груевски во четири очи, но дека нивните сугестии и предлози биле прифатени само деклартивно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -