fbpx
5.8 C
Skopje

Дедо Мраз со хеликоптер пристигна на скопскиот аеродром и донесе пакетчиња

АКТУЕЛНО

Над 550 деца на припадници на Армијата на Република Македонија од воздухопловнта бригада (ВБР) и од останатите команди и единици на АРМ и Министетството за одбрана, меѓу кои и децата на загинатите и починати припадници на бригадата, добија новгодишни пакетчиња од армискиот Дедо Мраз.

Како што соопшти АРМ, Дедо Мраз пристигна со хеликоптер МИ-8 на воениот дел од аеродромот „Александар Велики“.

Ваквото доделување пакетчиња традиционално се реализира повеќе од 20 години. АРМ годинава слави 25 години од формирањето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -