8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Почнува празничната програма во Премиер лигата

Почнувајќи од утре па се до 5 јануари, само еден ден ќе нема натпревар во англиската Премиер Лига.

Осум дуели се закажани за „Боксинг деј“ (26 декември), денот по Католичкиот Божиќ.

Во среда Њукасл ќе игра против Манчестер Сити во 20:45, а в четвртокот Арсенал ќе биде домаќин на Кристал Палас .

За петок нема натпревари и тоа е единствениот ден без премиерлигашки фудбал во празниците.

Ливерпул – Лестер и Јунајтед – Саутемптон се среќаваат в сабота, во неделата, пред Нова Година, ВБА игра против Арсенал, додека Кристал Палас е домаќин на Манчестер Сити.

Потоа, на првиот ден од 2018 година се пет натпревари, а на 2 јануари четири.

На 3 јануари, програмата е големо дерби помеѓу Арсенал и Челзи.

Тотенхем и Вест Хем ќе играат на 4-ти јануари со што ќе заврши премиерлигашкото „лудило“ по што ќе следува пауза до 13 јануари.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -