8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ на средба со премиерот Зоран Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со премиерот Зоран Заев.

Македонскиот премиер вчера го честиташе изборот на Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ и рече дека очекува конструктивна и критичка опозиција.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -