30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Мицкоски во еуфорична атмосфера пречекан во ОК Бутел (ВИДЕО)

Новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК Бутел.

Мицкоски со аплауз и овации пречекан во ОК Бутел

Мицкоски со аплауз и овации пречекан во ОК Бутел

Posted by A1on.mk on Tuesday, December 26, 2017

 

На средбата со членовите и симпатизерите на партијата од Општинскиот комитет во Бутел, тој беше пречекан со овации и аплаузи.

Претходно, во текот на денот Мицкоски се сретна со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев во Владата на Република Македонија.

поврзани објави

Последни објави