fbpx
4.8 C
Skopje

ЕВЕ КАКО СЕ СЛАВЕЛА НОВАТА ГОДИНА ПРЕД 50 ГОДИНИ ВО СКОПЈЕ (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Ни останаа уште неколку дена до најлудата ноќ, прославата на Новата Година. Ве потсетуваме како тоа изгледаше пред 50 години во нашето драго Скопје…

Извор: svastarnik.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -