24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

КОНЕЧНА ОДЛУКА: Перез го купува еден од најдобрите играчи во Премиер лигата!

Иако Мохамед Салах ја импресионираше Англија со своите настапи во дресот на Ливерпул, се повеќе се пишува за негов потенцијален трансфер во Реал Мадрид.

Извештајот од минатиот месец наведува дека Салах и неговиот агент подготвуваат трансфер во Реал доколку Еѓипчанецот стигне до 30 голови во новата сезона.

Сепак, сигурно дека управата на Ливерпул нема да го пушти под 140 милиони фунти, колку што бараат и за Кутињо.

Сега за ова проговори и селекторот на Еѓипет Хектор Купер.

“Без сомнеж, тој е ѕвезда на тимот, но му помогна и на Египет да се квалификува на СП. Салах е сјајен играч кој има капацитет да игра во Реал Мадрид“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави