fbpx
8.8 C
Skopje

Беше најдобар боксер на планетата, а немате да верувате со што сега се занимава

АКТУЕЛНО

Калифорнија од први јануари е во центарот на вниманието, по легализацијата на употреба на марихуана за постари од 21 година.

Ден подоцна, во градот ќе се ранч, на кој ќе се одгледува канабис – сопственик на ранчот и целата производна структура е Мајк Тајсон, легендата на боксот.

Во рамките на ранчот се наоѓа и установа, под називот „Tyson Cultivation School“, каде што младите фармери ќе учат се за процесот на производство на марихуана.

Тајсон рече дека на неговиот ранч ќе се продолжи да се истражува за позитивните ефекти од овој наркотик за лечење на тешки болести.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -