fbpx
24.2 C
Skopje

Доаѓањето на Алексис ќе ја поремети атмосферата во Јунајтед: Еве која ѕвезда излегува од првиот тим

АКТУЕЛНО

Се уште е неизвесно каде Алексис Санчез ќеја продолжи својата кариера во јануари.

Најверојатна опција е Манчестер Јунајтед, откако Ман. Сити дефинитивно отпадна од игра.

Се споменува и Челси, иако такво сценарио е најмалку извесно.

Се поставува прашањето како ќе изгледа нападот во Јунајтед со Санчез?

Со тоа прашање се занимава Times, кој предвидува три можни состави: Манчестер Јунајтед со Чилеанецот во екипа.

Прва опција е дека Алексис ќе игра на левото крило во формација 4-2-3-1. Најголеми губитници на тоа сценарио би биле Мартиал и Рашфорд.

ФОТО

Трета алтернатива е формација 4-3-3, каде би излегол Лингард, додека би се отворило едно место за Мартиал и Рашфорд.

Она што е сигурно е дека Мурињо ќе биде на слатки маки.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -