fbpx
20.8 C
Skopje

Казино бонуси – дали тоа се реални пари

АКТУЕЛНО

Казино бонуси може да се сметаат како реални пари, но со услов за подигање. Секако дека казиното ќе банкротира ако дели бесплатни пари без обрврски.

Ако прифатите бонус, за да може да ја исплатите добивката мора да направите одреден број на обртаи. Следи пример како функционираат обртаите на казино бонусот.

Вршите уплата од 50€ и добивате 100% бонус односно додатни 25€. На вашата сметка сега има 50€ и услов за обртаи од 30 пати. Тоа значи дека мора да играте вкупно (25+25 = 50 х 30). За да може да направите исплата. Причината зошто постои ваков услов е ризикот кој го презема казиното. Сепак тоа зависи од видот на бонусот и од казиното кое го нуди. Па така има бонуси од 10 пати, па се до 40 пати.

Бесплатни вртења

Некои казина наместо да ви нудат бонус, ви нудат ваков тип на бонус без депозит. Познати се и како „freespins“ или бесплатни вртења. И овде кај бесплатните вртења има услови, но не се толку „виско“поставени. Вие ја бирате играта на која ќе ви бидат доделени, воглавно се доделуваат на најпопуларните игри на слот апаратите. Верувале или не, може да освоите огромни пари, без уплаќање ни денар, само ако среќата е на ваша страна. Добра работа со бесплатните вртења е што не губите ни цент. А имате прилика да направите големи пари.

Неделен или месечен бонус

Многу казина за да ги задржат своите играчи, им даваат неделни или месечни бонуси на уплата. Претежно овој бонус е 50% или 100% од одредена сума. Како и за другите бонуси, ве советуваме да ги прочитате правилата за користење. Постијат и други бонуси, сите тие се со цел поголема привлечност на онлајн казината. Исто така може да станете и VIP играч со редовно играње, тогаш добивате многу почесто бонуси. И бонусите кои ги добивате како активен или VIP играч, се знатно поголеми за разлика од нормалните. Онлајн казината ги ценат своите клиенти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -